Finland-trip

Reede hommikul alustasime oma väikest Soome reisi. Soome sõitsime kaatriga ja Helen tuli minuga kaasa. Ilm oli lihtsalt niii hea, vähe ei olnud mõnus seal pikutada. Vahepeal tegime pausi ja sõitsime mootorpaadiga - esimest korda juhtisin ise ka seda. Niimoodi mööda merd kihutada.. lihtsalt niii võimas tunne oli.
Õhtul jõudsime ühele saarele, mille nime ma ei mäleta ja läksime ühele isa tuttavale külla. Nende maja oli ulmeliselt ilus, täpselt mere kõrval ja selline mõnus, suurte klaasakendega. Grillisime seal ja lõpuks kui kell juba päris palju sai, mõtlesime, et kuidas me hommikul sellelt saarelt Helsingisse šoppama peaks saama. Kedagi täiskasvanutest meie küsimus ei paistnud huvitavat.. öeldi ainult niipalju, et raha teil on, eks uurige ise välja kuidas te šoppama saate, teie probleem. Alguses me muidugi ei uskunud, et neil nii suva on, aga lõpuks saime aru et ega siin nalja pole. Õnneks saime ühelt tädilt teada, kus asub bussipeatus ja et pärast bussisõitu tuleb veel metroo peale minna. Hommikul ärkasime varakult, et ikka poodide avamise jaoks linna jõuda, sõime terrassil maailma kõige mõnusamat hommikusööki ja läksime bussi peale.
Jõudsime ilusti metroojaama ja ma sõitsin esimest korda elus metrooga :D Seal metroojaamas olid ikka väga lahedad eskalaatorid, pildi pealt peaks aru saama, kui kõrged need olid.
Linna minna oli lihtsalt nii hea, meil oli üks väike ülesanne ka ja me saime sellega nii ilusti hakkama. Alustasime šoppamist ikka kohe täistempoga ja lõpetasime siis, kui ikka kõht liiga tühjaks minema hakkas. Üritasime hästi ruttu ja normaalse hinnaga kuskilt süüa otsida.. Ja no muidugi, ega kuskil alla 8 euro nii naljalt süüa ei saa. Poodides käimise vahepeal tundub aga nii mõttetu nii suurt raha toidu peale raisata, kui selle eest juba näiteks mingi pluusi saaks :D
Kuna oli laupäev, siis poed pandi juba kuuest kinni ja meil olid piletid broneeritud 19.30 laevale. Kaks tarkpead nagu me oleme, jalutasime siis 18.45ks rahulikult sadamasse.. Valesse sadamasse:D Siis läksime ähmi täis ja kartsime juba, et me jääme laevast maha.. Võtsime takso (sõidualustustasu oli 10.80, on röövlid!!) ja paari minuti täpsusega jõudsime laevale. Kaks tundi läksid isegi päris kiiresti ja laevalt jooksime oma raskete kottide ja ärahõõrunud jalgadega bussi peale, et Gristeni juurde Rauli mängu vaatama minna. Ja tuligi Eestile võit, ülihea :)
Mõned asjad, mis ma Soomest ostsin:
Lindexi ja Ginatricot' allahindused olid toredad, selle erkrohelise pluusi sain ainult 5 euroga ja sõrmus oli mingi 2 euri :)

Comments

 1. Aga kust see jakk pärit on ? Näeb väga ilus välja :)

  ReplyDelete
 2. Me tulime sama laevaga tagasi eestisse ja päris mitu korda nägin sind laeva peal :D:) jaa see must-valge seelik on väga kihvt, ise ostsin sama mustriga püksid ;)

  ReplyDelete
 3. Ohh dziiii, nii ilusad ostud!

  suvimariliis.blogspot.com

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts