Happyhappy! :)


Viimased päevad on olnud nii toredad! :) Kooli algus on olnud täitsa hea, sain teada, et mu koolis on veel üks eestlane, IB1-te tuli üks poiss. Äkki kunagi trehvab :D Ja see nädalavahetus olid esimesed võistlused - pärast suvel looderdamist alustada aastat eliidivõistlusega, hahaa.. Aga tegelikult läks täitsa hästi.
Täna pärast kooli läksime ja jalutasime Pamelaga kesklinnas ringi, kus toimub Stockholm Fashion Week ja niii äge oli jälle oma lemmikuid blogijaid näha! Üldse kõiki fancysid moeinimesi. Vinge.
 
Since some of my cutee swedish friends have asked me to write in english aswell, then i'll try to do that from now on :) Anyways, past few days have been great, i found out that there is one more estonian in my school, yay! Otherwize I would be the only one.
This weekend I had my first badminton competition for the season, which I was pretty afraid of, since I didn't practise as much in the summer as I should have, haha.  But it went pretty well, I'm happy about that!:)
Also - today after school we were walking around Nybroplan with Pamela and it was so awesomee to see my favourite bloggers again! :) Right now there is a fashion week in Stockholm, and it is cool to see all these fancy fashion-people walking around :)
 
Sain Victoria ja Kenzaga pilti teha ja siis ma tajusin, et ma näen krunniga nagu kiilakas välja, haha. Ehk siis sellepärast on mul viimasel pildil (Andreas'ega) järsku juuksed lahti :D
Aga ilusat päevaa ja varsti kirjutan jälle :)

I got to take a picture with Victoria and Kenza, and then i realized, that i looked like bald with this bun, haha. So that is why I suddenly have my hair loose with Andreas :D
But have a nice day and I'll write again soon! :)

Comments

Popular Posts