Favourite outfits from Stockholm Fashion Week


Hästi lahe tüdruk, saime isegi juttu temaga rääkida :) Ja tema riietused olid ka ülivinged, iga päev olid punase/musta/valgega mingid mustrid.
Really cool girl with a really cool style :) Every day she had different red/black/white patterned clothes. (DeeoniC.com)
Angelica :) Kõiki neid riideid/aksessuaare eraldi vaadates ei meeldiks mulle vist ükski.. Ja kui ta need kõik kokku paneb, siis näeb ikkagi kuidagi nii lahe välja!
Angelica :) If I would look at these clothing items/accessories separately, I wouldn't like any of them.. But when she puts them all together.. it actually looks really cool!
Victoria ilus lilleline kostüüm & üks äge kutt kah.
Victoria's beautiful flower-patterned costume & one cool guy too.
Ja no muidugi Kenza, mulle täiega meeldivad need kingad ja see tavaline valge triiksärk. Aga ma ei saa aru, mis selles Celine kotis nii erilist on - 1800 euri :O
And of course Kenza. I really love those black heels & that white shirt. But I can't understand, how can you pay 1800 euros for one bag :O

Aa ja head kooli algust nendele, kes täna alustasid :)!
Pics from deeonic.com/ & facebook.com/mbfwstockholm?fref=ts & stockholmstreetstyle.com

Comments

 1. Such lovely looks! I like the different prints in particular. The last picture looks as if it's been taken from a place in Helsinki :) Are you Estonian by the way?

  xoxo Gozika
  http://gozikasjournal.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. It's taken in Stockholm:) And yup I am Estonian :)!

   Delete

Post a Comment

Popular Posts