Barcelona


Laupäeva hommikul otsustasime minna Saloust päevaks Barcelonasse. Ärkasime siis vara ja küsisime hotellist busside kohta. Öeldi, et internetist bussiaegu ei näidata, nii et peab ise peatusesse minema ja sealt vaatama. Läksime siis peatusesse aga no sellest plaanist seal kohe mitte midagi aru ei saanud. Leidsime siis mingisuguse väikese poe kus pileteid müüakse ja küsisime sealt - jäime napilt giidiga tuurist ilma (mis oleks isegi natuke odavam olnud, ja bussisõit 2 tundi lühem) aga samas minu arvates on ise nagunii vahvam käia. Läksime siis järgmise bussi peale (3 tunnine bussisõit, kuna see buss tegi ikka meeletu ringi) ja bussis hakkasime Barcelona kaarti uurima ja vaatama, et kuhu võiks üldse minna. Ma pole kunagi varem niimoodi kuskile reisinud - tavaliselt otsin mitu päeva enne netist gasuguseid kohti ja teen plaani. Aga seekord siis niimoodi.

Kui Barcelonasse jõudsime, olid mõlemal kõhud tühjad ja otsustasime kiirelt kuskile kohvikusse hüpata. Astusime esimesse ette juhtuvasse pisikesse kohvikusse sisse ja küsisime, kas nad võileibu müüvad. Mees, kes tundus olevat kohviku omanik kahjuks inglise keelt ei rääkinud ja lihtsalt naeratas meile, andis hispaaniakeelsed menüüd ja pani lauda istuma. Üritasin siis esimesena kohvi kohta küsida. Ütlesin "iced coffee" aga tundus et sellest ka onu hästi aru ei saa, nii et näitasin näpuga kohvimasina poole ja siis ütlesin "iced" ja teesklesin et mul on külm :D Siis ta naeratas ja ütles et jah, jah, muidugi ja tõi lauda klaasi jääga ja ühe espresso shoti. Ma päris nii kange kohvijooja ka veel ei ole, nii et tahtsin ikkagi piima ka. Mõtlesin, et kuidas ma siis seda nüüd seletan. Aga proovisin lihtsalt klaasi peale näidata ja öelda "milk" ja õnneks saigi kohe aru :D Sarnaselt pusisime oma võileivad ka kätte :D


Esimeseks sihtkohaks valisime siis suure Sagrada Familia katedraali. Kaardi järgi oli Barcelonas üsna lihtne teed leida, kuna tänavad on nagu New Yorkis (blokid). Teel katedraalini kõndisime läbi ühest eriti ilusast aiast, ma ei teagi kas sellel oli mingi eriline nimi ka.Seejärel kõndisime Arc de Triomf kaareni - ma ei teadnudki varem, et nii Pariisis kui ka Barcelonas on samanimeline triumfikaar. Nägime, et kesklinnas on Barcelona nii ilus (enamik korteritest nagu see siin pildil), aga kesklinnast väljaspool leiab ikka päris koledaid kohti ka.


Siis läksime metroo peale ja sõitsime New Camp Nou jalgpallistaadiumile (arvata võib, et see polnud minu idee aga no peab ju kompromissi tegema :D). Metrooga oli see naljakas, et vahet ei ole kui kaugele sa sõidad, pilet maksab ikkagi sama palju. Õnneks olid metrookaardid selged nagu igal pool mujal ja leidsime koha päris kergesti üles.


Pärast seda hakkas juba jalutamisest väsimus peale tulema ja bussini polnud ka palju aega, nii et tegime kiired McFlurryd ja sõitsime tagasi bussipeatusesse. Väga tore päev oli, nägime muidugi Barcelonast väga väikest osa, nii et tahaks kunagi kindlasti tagasi minna.

Comments

Popular Posts